Taryfa za zaopatrzenie w wodę ustalona przez administrację wynosi 22,77 r / m 3, dla dostarczania ciepłej wody - 132,69 r / m 3. W takim przypadku całkowita kwota na zaopatrzenie w wodę ( R) będzie równa: R = 6 * 22,77 + 4 * 132,69 = 667 rubli. 38 kopiejek. Czasami zamiast taryfy za ciepłą wodę, wyrażoną w r / m 3 wskaż inny
Cena jednostkowa – to cena za kilogram, metr, litr, sztukę. W łatwy sposób pozwala konsumentowi porównać ceny podobnych artykułów. Przykład : płyn do mycia naczyń: 400 ml kosztuje 3,84 zł – cena za litr (jednostkowa) to 9,60 zł. Jak przygotować się do tego zagadnienia w programie Pc-Market ?
Dzięki temu klienci mogą szybko i wygodnie dokonywać płatności za tankowanie. Orlen dba także o środowisko naturalne, oferując coraz więcej produktów ekologicznych, takich jak biopaliwa. Wspiera również rozwój elektromobilności, poprzez instalację stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych.
Biorąc pod uwagę przykład zamieszczony powyżej w treści tego artykułu, wartości te są takie: (13.8 litra / 187 km) * 100 = 0,073796 * 100 = 7.38 litra. Wiesz już, jak działa internetowy kalkulator spalania paliwa. Teraz możesz sam sprawdzać, ile zużyjesz benzynę w czasie jazdy!
Cena jednostkowa to cena jednostki towaru lub usługi, którą sprzedawca musi upublicznić. Ceny jednostkowe można umieszczać na wywieszkach, w cennikach, katalogach, na opakowaniach itp. Jednostki miar do wyrażania ceny jednostkowej to litr, metr sześcienny, kilogram, ton, metr kwadratowy i sztuka. Istnieją wyjątki od uwidaczniania cen
Cena przetargowa wyniesie w tym przypadku 70 200 zł netto tj. 86346 zł brutto (VAT=16146 zł). Pamiętaj jako przedsiębiorca zawsze liczysz w cenach netto, na końcu dodajesz VAT i podajesz Zamawiającemu cenę brutto. Powyższa metoda to jedna z kilku metod określania kosztu dokumentacji projektowej.
xd2FE. sty 28 Teoretycznie w Polsce sklepy powinny pokazywać cenę produktu nie tylko za opakowanie, ale też w przeliczeniu na kilogram. Nie mniej z różnych powodów czasami jest tak, że cena nie jest przeliczona w ten sposób. Co zrobić wtedy jeśli chcemy szybko przeliczyć cenę kilku produktów w celu porównania co nam się bardziej opłaci? Szczególnie w przypadku produktu tego samego producenta, ale w różnej wielkości opakowaniach? Potrzebujemy kalkulatora! Zwykłe kalkulatory lub aplikacje kalkulatora pozwolą na dokonanie takiego obliczenia, ale czy pozwolą porównać cenę? Niekoniecznie. Z myślą o ułatwieniu przeliczenia napisałem aplikację, która na tę chwilę nazywa się Kalkulator Cena za Kilogram. [important]Aplikacja dostępna jest pod adresem Ekran startowy kalkulatora cen Przeliczanie wag, objętości i ilości Mimo temu co sugeruje nazwa aplikacja poza przeliczaniem wag jest w stanie też przeliczać objętości oraz produkty sprzedawane na sztuki. Przeliczenie ceny w kalkulatorze cen Do dyspozycji użytkownika oddane są trzy pola: ilość – określa ile dane produktu znajduje się w opakowaniu jednostka – określa jednostkę w jakiej podana jest ilość produktu – na podstawie tej jednostki kalkulator automatycznie określa na co ma przeliczyć cenę: na kilogram, na litr lub na sztukę cena – po prostu cena opakowania produktu – domyślnie ustawiana jest zawsze waluta ustawiona w telefonie użytkownika, zwykle ta dopasowana do jego języka/kraju. Po ustawieniu wartości możliwe jest przeliczenie ceny. W polu tekstowym wyświetla się cena produktu. Otrzymany wynik można zapisać na liście. Wprowadzanie ceny opakowania w kalkulatorze cen Dla każdego zapisywanego wyliczenia można ustawić etykietę, która ułatwia odróżnienie przeliczeń zapisanych przez użytkownika. Zapisywanie przeliczenia na liście w kalkulatorze cen Przejście do listy odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku Pokaż zapisane. W celu wyczyszczenia listy należy kliknąć przycisk Wyczyść listę. I to wszystko! Lista zapisanych przeliczeń w kalkulatorze cen Podsumowanie Aplikacja w swoim założeniu i działaniu jest bardzo prosta. Została stworzona z myślą o ułatwieniu szybkiego przeliczania cen w sklepie. I według mnie to robi! Zachęcam do korzystania i dzielenia się swoimi uwagami na jej temat. [important]Tworzone przeze mnie aplikacje dostępne są na stronie Zachęcam do instalowania i testowania. A jeśli komuś się spodoba proszę o ocenę w sklepie :)[/important] Rating: (4 votes cast)Kalkulator wag/sztuk/pojemności - przeliczanie cen produktów, out of 10 based on 4 ratings
Oceń kalkulator kosztów paliwa: (2 votes, average: 3,00 out of 5)KALKULATOR KOSZTÓW PALIWA – APLIKACJA NA TELEFONY Z ANDROIDEM JUŻ DOSTĘPNA OTWÓRZ W GOOGLE PLAY Obliczanie kosztu paliwa – jak działa? Przedstawiamy kalkulator kosztów paliwa. Kalkulator ten należy do kategorii motoryzacja. Użytkowanie samochodu wiąże się z ponoszeniem kosztów. Największym z nich jest oczywiście paliwo. Jeżeli często zadajesz sobie pytanie „Jaki jest koszt paliwa w moim samochodzie” i nie wiesz ile kosztuje paliwo, które spala Twój samochód to mamy urządzenie dla Ciebie. Ten Kalkulator kosztów paliwa z łatwością dostarczy Tobie takich informacji. Nie wiesz, jak obliczyć koszt paliwa? To proste. Wystarczy do powyższych pól wpisać średnie spalanie Twojego auta, aktualną cenę paliwa oraz dystans jaki planujesz przejechać. Jak liczymy koszt zużytego paliwa? Wbrew pozorom nie ma w tym nic trudnego. Wyliczenia przeprowadzane są według poniższego wzoru. KOSZT PALIWA = (DYSTANS / 100) * CENA PALIWA * ŚREDNIE SPALANIE Obliczanie kosztu paliwa – wzór Średnie spalanie samochodu to 6 litrów / 100 km. Aktualna cena benzyny to 4 złote / litr. Jaki będzie orientacyjny koszt paliwa zużytego do przejechania dystansu 30 km ? ROZWIĄZANIE Dystans = 30 Średnie spalanie = 6 Cena benzyny = 4 Wynik = (30 / 100) * 4 * 6 = 0,3 * 4 * 6 = 7,20 ODPOWIEDŹ Orientacyjny koszt przejechania 30 km wynosi 7,20 złotych. Ten kalkulator należy do kategorii motoryzacja. Możesz wrócić do strony kategorii lub też skorzystać z wyszukiwarki kalkulatorów, która znajduje się na stronie głównej.
Z rachunkiem za ciepło spotkał się każdy z nas, chociaż większość wolała by uniknąć tego spotkania 🙂 Spotkanie takie najczęściej bywa bolesne i konkurować z nim może chyba tylko wizyta u dentysty. Niestety, życie jest brutalne i raz w miesiącu musimy zmierzyć się z tym problemem. Czasem jednak przychodzi nam do głowy sprawdzić, ile tak naprawdę kosztuje nas ogrzanie mieszkania, a najlepiej porównać to jeszcze z kosztami innego ogrzewania by upewnić się, czy wybrana przez nas metoda jest dla nas najtańsza i najlepsza. Może się bowiem okazać, że być może, da to zrobić taniej. Wtedy pojawia się zwykle problem z porównaniem rzeczywistych kosztów ciepła pochodzących z różnych źródeł, ponieważ do rozliczeń tego medium często używa się różnych jednostek miary. W praktyce najczęściej spotkamy się z J (dżulem) i jego pokrewnymi jednostkami MJ (megadżul), GJ (gigadżul), oraz drugą najbardziej popularną jednostką energii: kWh (kilowatogodzina). Zacznijmy od podstaw, czyli co łączy dżul z wat-em? Aby poradzić sobie z przeliczaniem interesujących nas wielkości, musimy zobaczyć co łączy ze sobą te wielkości. Z pomocą przychodzi tu definicja 1 wat-a. Definicja ta mówi bowiem, że jeden wat to moc jaką otrzymamy przy wykonaniu pracy jednego dżula przez czas jednej sekundy, czyli możemy napisać że: Zależność tą możemy przekształcić do takiej postaci: Co z tego wynika? W zasadzie wszystko! Zagadka wyjaśni się poniżej. Przeliczamy dżule na waty Zapiszmy powyższą zależność jeszcze raz: wiemy, że 1W = 0,001kW (1 kilowat to 1000 watów, więc 1 wat to 1/1000 kilowata) oraz, że 1s = 1/3600 h (1 godzina ma 3600 sekund, więc jedna sekunda to 1/3600 h) podstawmy do powyższego wzoru: współczynniki wymnażamy, a jednostki grupujemy mamy więc ostatecznie: 1J = 0,000000278 kWh jeżeli pomnożymy obie strony równania przez 1000, to otrzymamy: 1 000 J = 0,000278 kWh czyli 1 kJ = 0,000278 kWh I odpowiednio, jeśli przemnożymy nasze równanie przez 1 000 000 i przez 1 000 000 000, to otrzymamy: 1 000 000 J = 1MJ = 0,278 kWh 1 000 000 000 J = 1GJ = 278 kWh Reasumując, nasze przeliczniki dżuli na waty wyglądają tak: 1 kJ = 0,000278 kWh 1MJ = 0,278 kWh 1GJ = 278 kWh Przeliczamy waty na dżule Teraz kolej na przeliczenie w drugą stronę. Jeżeli, jak napisaliśmy wyżej: to po pomnożeniu obu stron równania przez 3 600 000, mamy: 3 600 000 J = 1 kWh czyli 1 kWh = 3 600 000 J = 3 600 kJ = 3,6 MJ = 0,0036 GJ Nasze przeliczniki watów na dżule wyglądają tak: 1 kWh = 3 600 kJ 1 kWh = 3,6 MJ 1 kWh = 0,0036 GJ Praktyczne obliczenia Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie zrobił jakiegoś konkretnego, praktycznego obliczenia z życia. Przykład: Otrzymałem rachunek za ciepło, jak powyżej. Wynika z niego, że za zużycie 3,13 GJ energii cieplnej zapłaciłem 272,45 PLN. I teraz pytanie: czy gdybym ogrzewał mieszkanie prądem zapłaciłbym mniej czy więcej? Ile wynosiłaby różnica w opłatach? Liczymy: Zużyłem 3,13 GJ energii. Z obliczonych wcześniej zależności wynika, że: 1 GJ = 278 kWh Czyli zużyłem: 3,13 * 278 = 870,14 kWh energii. Gdybym ogrzewał mieszkanie prądem, to 1 kWh energii kosztowała by mnie 0,58 PLN (sposób obliczenia ceny 1 kWh przedstawiłem w artykule: Ile kosztuje prąd i jak to policzyć? Kalkulator cen prądu.. Jeżeli nie chce Ci się liczyć i wystarczy Ci przybliżona cena prądu, to możesz ją sprawdzić tutaj: Cena prądu w 2018 roku. Ile kosztuje 1 kWh energii elektrycznej?) Koszt ogrzewania prądem wyniósł by zatem: 870,14 (zużycie w kWh) * 0,58 (koszt 1 kWh) = 504,68 PLN. Wniosek: Przy ogrzewaniu prądem zapłacił bym o 232,23 PLN więcej. Mój rachunek byłby więc o ponad 85% wyższy (!!!). Pozostanę raczej przy aktualnej instalacji z piecem gazowym 🙂 Przeczytaj koniecznie: – Ile zaoszczędzisz na ogrzewaniu, obniżając o 1 stopień temperaturę w mieszkaniu lub domu? [KALKULACJA] – Czy warto wyłączać ogrzewanie na noc? Ile można zaoszczędzić na okresowym wyłączaniu ogrzewania? – Jak policzyć straty ciepła uciekającego z mieszkania przez ściany, okna, drzwi, podłogę, strop, dach? – Ile kosztuje 1 m3, 1 kWh i 1 GJ gazu? Jaka jest cena gazu w Polsce i w Europie? – Ile kosztuje ogrzewanie? Czym najtaniej ogrzać dom? Gaz, prąd, pellet, węgiel, drewno, a może pompa ciepła? Na zakończenie Myślę, że teraz przeliczysz i obliczysz już wszystko co Ci będzie potrzebne. Zanim jednak zaczniesz liczyć, to zrób teraz coś dla mnie. Oceń proszę artykuł, polub go, albo jeszcze lepiej udostępnij znajomym, np. na Facebooku. To dla mnie ważne. Blog żyje z odwiedzin, a jeżeli przydał Ci się raz, to jest duża szansa, że przyda Ci się kiedyś jeszcze. Odpowiednie przyciski znajdziesz poniżej. Pzdr Jacek
Stare powiedzenie głosi, że pieniądze potrafią płynąć jak woda. W dzisiejszych czasach nabiera ono zupełnie nowego znaczenia. Woda dostarczana do naszych domów i mieszkań jest coraz droższa, a rachunki za wodę i ścieki stanowią poważne obciążenie dla budżetu przeciętnej polskiej rodziny. Choć oficjalnie ceny wody w Polsce mają w tym roku nie wzrosnąć, to i tak w wielu miastach (ceny ustalają samorządy) są one już bardzo wysokie. Postanowiłem sprawdzić, ile kosztuje metr sześcienny wody w Polsce w 2022 roku. 1m3 (metr sześcienny) = 1000 litrów, czyli inaczej kubik wody. Zapraszam do szczegółowej analizy. Jak się za to zabrałem?Na początek wyjaśnienie, które pomoże Wam odnaleźć się w moim wpisie. Średnie ceny wziąłem z oficjalnych danych opublikowanych przez Izbę Gospodarczą Wodociągi Polskie, która po prostu ma pełną wiedzę na ten temat – zajmuje się bowiem analizowaniem cen. Dane nie wszędzie są aktualne (będę na bieżąco aktualizować wpis), ponieważ Izba nie przygotowała jeszcze zestawienia uwzględniającego nowe wnioski taryfowe dostawców 2018 roku więcej za wodę zapłacą mieszkańcy niemal całej Polski. Wśród chlubnych wyjątków są takie miasta, jak Bydgoszcz, Poznań, Kielce, Kraków oraz Katowice. Dotkliwą podwyżkę przygotowano natomiast dla łodzian, bo tam w 2018 roku cena metra sześciennego wody i ścieków wzrosła o 23 więcej płacą też mieszkańcy Wrocławia, gdzie cena kubika wody i ścieków wzrosła do poziomu 11,11 zł brutto. Delikatne podwyżki wprowadzono w Jeleniej Górze (odpowiednio: 6,40 zł za metr sześcienny wody i 6,52 zł za metr sześcienny ścieków) oraz w Gliwicach, gdzie cena wzrosła o 0,18 zł za kubik wody i informacje mam natomiast dla mieszkańców Warszawy, Pruszkowa, Piastowa oraz gmin: Michałowice, Nieporęt, Raszyn, Serock i Wieliszew: tam zgodnie z nowymi taryfami obowiązującymi do 2022 roku ceny delikatnie spadły do poziomu 9,85 zł brutto za metr sześcienny wody i tym wpisie przedstawię ceny obowiązujące w poszczególnych województwach zgodnie ze schematem:Najwyższa odnotowana cenaNajniższa odnotowana cenaŚrednia cena dla całego województwaCena dla stolicy województwaPonadto będę podawał ceny wody i ścieków, ponieważ w większości przypadków występują one razem i tak też są dolnośląskieMieszkańcy Dolnego Śląska muszą się mocno łapać za portfele. Ceny przedstawiają się następująco:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 10,76 zł Najwyższa cena – Szklarska Poręba: 33,13 zł za metr sześcienny (!) Najniższa cena – Oleśnica: 8,49 zł za metr sześcienny Cena dla Wrocławia – 11,11 zł za metr sześciennyMieszkańcom Szklarskiej Poręby składam oficjalne wyrazy współczucia i nie zazdroszczę kujawsko-pomorskieNa Kujawach i Pomorzu jest wyraźnie taniej niż na Dolnym Śląsku. Czy znajdzie się jakaś rekordowo droga miejscowość?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 9,33 zł Najwyższa cena – Aleksandrów Kujawski: 13,27 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Cekcyn i Kęsowo: 6,16 zł za metr sześcienny Cena dla Bydgoszczy – 10,64 zł za metr sześcienny Cena dla Torunia – 8,58 zł za metr sześciennyNie jest więc tak źle. Rekord Szklarskiej na razie łódzkieZiemia obiecana okazuje się wcale nie taka droga. Ceny wody i ścieków są znacznie niższe niż na Dolnym Śląsku i porównywalne do tych z Kujaw i Pomorza:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 9,34 zł Najwyższa cena – Sieradz: 16,07 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Pajęczno: 6,43 zł za metr sześcienny Cena dla Łodzi – 8,55 zł za metr sześciennyZnajdź najlepsze oprocentowanie: Łodzianie nie mają na co narzekać, a już na pewno nie w porównaniu do mieszkańców lubelskieWracamy na południe Polski, ale tym razem na wschód. Jak kształtują się ceny w Lublinie i okolicach?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 8,16 zł Najwyższa cena – Zwierzyniec: 11,97 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Biała Podlaska i Zamość: 6,56 zł za metr sześcienny Cena dla Lublina – 8,91 zł za metr sześciennyByłem w Zwierzyńcu i szkoda, że akurat w tym pięknym mieście są najwyższe ceny. Jednak ogólnie mieszkańcy Lubelszczyzny nie mają na co lubuskiePrzenosimy się na zachód, tuż pod niemiecką granicę. Czy takie sąsiedztwo wpłynie na znacznie wyższe ceny wody i ścieków?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 11,14 zł Najwyższa cena – Lubsko: 14,52 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Bytom Odrzański: 4,83 zł za metr sześcienny Cena dla Gorzowa Wielkopolskiego – 11,60 zł za metr sześcienny Cena dla Zielonej Góry – 11,49 zł za metr sześciennyObie stolice idą łeb w łeb i przynajmniej pod tym względem są małopolskieKrakusów powszechnie uważa się za ludzi oszczędnych. Czy udaje im się zaoszczędzić na wodzie i ściekach?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 12,77 zł Najwyższa cena – Maków Podhalański: 21,16 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Miechów: 6,74 zł za metr sześcienny Cena dla Krakowa – 10,15 zł za metr sześciennyJeśli chodzi o średnią dla całego województwa, to na razie mamy nowego niechlubnego mazowieckieIntuicja podpowiada, że będzie drogo. A co na ten temat mówią fakty?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 11,08 zł Najwyższa cena – Stare Babice: 21,15 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Przasnysz: 6,76 zł za metr sześcienny Cena dla Warszawy – 9,85 zł za metr sześciennyCzyli warszawiacy zarabiający najwięcej w kraju wcale nie mają najdroższej wody. Ciekawe, prawda?Województwo opolskieWojewództwo opolskie nie wyróżnia się w żadną stronę, poza tym, że mieszkańcy Opola mogą się cieszyć naprawdę niską cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 11,07 zł Najwyższa cena – Głuchołazy: 15,09 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Baborów: 7,34 zł za metr sześcienny Cena dla Opola – 7,82 zł za metr sześciennyOpolanie – zazdrościmy!Województwo podkarpackieNa Podkarpaciu jest średnio. Ceny nie są zbyt wysokie, a szczególnie dobrze widać to na przykładzie stolicy województwa:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 10,03 zł Najwyższa cena – Jedlicze: 16,18 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Leżajsk: 6,78 zł za metr sześcienny Cena dla Rzeszowa – 8,08 zł za metr sześciennyMieszkańcy województwa podkarpackiego zdecydowanie nie mają więc powodów do podlaskieW tym województwie, w porównaniu do reszty kraju, jest naprawdę tanio. Oczywiście poza małymi wyjątkami:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 7,18 zł Najwyższa cena – Orlikowo: 18,22 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Nowogród: 6,77 zł za metr sześcienny Cena dla Białegostoku – 7,13 zł za metr sześciennyNo i mamy nowego lidera w rankingu województw z najtańszą wodą i pomorskieNa Pomorzu jest dość tanio. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą cenę dla duopolu Gdańska i Sopotu:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 8,17 zł Najwyższa cena – Gmina Władysławowo: 13,54 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Lębork: 6,37 zł za metr sześcienny Cena dla Gdańska/Sopotu – 9,38 zł za metr sześciennyZamożne województwo, tania woda – czego chcieć więcej?Województwo śląskieNa Górnym Śląsku ceny bywają bardzo wysokie. Jak to wygląda w liczbach?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 10,44 zł Najwyższa cena – Ustroń/Cisownica: 24,02 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Bielsko-Biała: 9,14 zł za metr sześcienny Cena dla Katowic – 14,11 zł za metr sześciennyPotwierdza się to, o czym mówi się od dawna. Katowice mają najdroższą wodę w Polsce i na razie zdecydowanie przodują w naszym świętokrzyskiePrzepiękne tereny, ale ceny wody i ścieków są bardzo wysokie. Zobaczcie sami:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 12,77 zł Najwyższa cena – Gmina Rytwiany: 17,85 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Łopuszno: 6,37 zł za metr sześcienny Cena dla Kielc – 9,42 zł za metr sześciennyMimo przyzwoitego wyniku Kielc inne miejscowości ciągną świętokrzyskie w górę rankingu najdroższych województw pod względem cen wody i warmińsko-mazurskieNa Warmii i Mazurach jest średnio. Ani bardzo drogo, ani szczególnie tanio. Pamiętajmy jednak, że jest to jedno z najbiedniejszych województw w Polsce, dlatego ceny powinny być niższe:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 10,50 zł Najwyższa cena – Gmina Miłki: 22,15 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Działdowo: 6,63 zł za metr sześcienny Cena dla Olsztyna – 9,78 zł za metr sześciennyW gminie Miłki naprawdę trzeba oszczędzać wielkopolskieOszczędni poznaniacy tym razem muszą przełknąć wysokie ceny. Jak to wygląda dla całego województwa?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 10,25 zł Najwyższa cena – Wieleń: 23,23 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Koło: 7,26 zł za metr sześcienny Cena dla Poznania – 11,29 zł za metr sześciennyPoznań wyraźnie podnosi więc średnią dla województwa, ale nie tak jak zachodniopomorskieŚrednia cena dla całego województwa jest bardzo niska, ale już nie dla niektórych gmin. Drogo jest chociażby w Szczecinie:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 8,90 zł Najwyższa cena – Sławobrze: 22,57 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Nowogard: 7,18 zł za metr sześcienny Cena dla Szczecina – 11,09 zł za metr sześciennyPodsumowanie cen 1m3 wody w PolsceNa podstawie zebranych danych można ogłosić, że najtańszą wodę i ścieki w Polsce mają mieszkańcy województwa podlaskiego. Najdroższą natomiast województw małopolskiego i rekordzistą jest Szklarska Poręba, w której cena jaką muszą płacić mieszkańcy jest wręcz absurdalnie wysoka. Na przeciwnym biegunie jest Bytom Odrzański, gdzie woda może się wręcz lać na to globalnie trzeba przyznać, że woda w Polsce jest relatywnie droga, dlatego rozsądnie będzie zacząć ją oszczędzać. Jak to robić? Z pewnością warto zacząć od sprawdzenia, ile wody zużywamy na codzienne czynności, zwłaszcza kąpiel. Zapraszam do lektury mojego artykułu, w którym porównałem koszt korzystania z wanny w relacji do prysznica. Co się bardziej opłaca? Przekonajcie się!Wasze miasto znalazło się w którymś zestawieniu? Czy ceny wody i ścieków dają się Wam we znaki, odczuwacie je w swoim budżecie domowym? Komentujcie!
W związku ze zmianami, które weszły w życie 1 sierpnia 2014 roku (więcej o rozporządzeniu ministra gospodarki tutaj) prezentujemy Wam mały kalkulator, który w prosty sposób umożliwia przeliczenie / konwersję wartości w m3 na kWh lub kWh na m3. Jak działa kalkulator m3 na kWh? Przelicznik m3 na kWh to wartość, która w przybliżeniu wynosi właśnie 11,1 (dane historyczne) – jest to wartość która: Współczynnik konwersji służy do przeliczenia jednostek objętości m3 (metrów sześciennych) na jednostki energii podawane w kWh (kilowatogodzinach), określające realne ciepło spalania gazu podawane przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego dla obszaru geograficznego właściwego dla danego punktu poboru gazu. PGNiG O samym współczynniku konwersji możecie przeczytać na stronie PGNiG. Strzałkami (lub klikając w pole tekstowe i wpisując z klawiatury) możecie modyfikować wartość współczynnika oraz ilości m3 lub kWh. Udanych kalkulacji 😉
jak obliczyc cene za litr